Останні події

Провінційна еліта.

 

У Кіровограді відбулося вже 9-те за ліком засідання форуму еліти області. Вже і не пригадати, хто народив таку амбітну назву громадських слухань актуальних проблем сьогодення. Проте учасники форуму розцінюють  запрошення  оргкомітету виступити на цьому зібранні як вияв поваги до їх громадянської позиції і визнання  не пересічності  поглядів на здавалося б очевидні речі. У засіданні взяли участь представники вузівської еліти, освітяни, профспілки,  підприємці, а також духовенство.  Говорили на пенсійні та соціальні теми.

Зрозуміло, що розвязання зазначених питань потребує далеко не  регіонального рівня. Тому доповідачі, час від часу, кидали погляд нагору і пропонували владі різноманітні рецепти лікування хронічно хворої соціальної сфери. Не обійшли увагою і соціальні ініціативи Президента. Якщо не політизувати владні пропозиції, важко не погодитися із їх необхідністю і актуальністю, але… Оприлюднення і початок впровадження ініціатив  збіглися у часі із перебігом виборчих перегонів до Верховної Ради. Саме цей чинник породжує сумніви щодо щирості намірів та здатності влади реалізувати зазначені цілі. Ми є свідками того, як влада у недалекому минулому для вирішення політичних інтересів ухвалювала популістські рішення щодо здійснення виплат із бюджету різним категоріям населення. І це не тільки не знімало проблеми, а і породжувало значну соціальну напругу у суспільстві. Згадаймо хоча б про дітей війни, борги ощадбанку, чорнобильські виплати, тощо.

З іншого боку реальне впровадження в життя соціальних ініціатив гаранта дає партії регіонів такі переваги перед опозицією, які важко буде здолати. Найактивніший електорат поважного віку доведений і попередньою, і теперішньою владою до злиденного стану прийде на дільниці і віддячить благодійникам хай і за невелику, але таку необхідну прибавку до скромного родинного бюджету.

Опозиції лишається можливість ґрунтовного аналізу наслідків практичної реалізації запропонованих кроків для бюджету, для людей та, зрештою, і для майбутнього країни.

 

  27 Березеня 2012 +Коментар | подобається