Останні події

Сергій Алєксєєв відвідав форум «Місцеві вибори: чесно про гроші в політиці» організований Громадським Рухом «Чесно»

Народний депутат Сергій Алєксєєв, представляючи партію «Блок Петра Порошенка», взяв участь у форумі «Місцеві вибори: чесно про гроші в політиці» в Києві.

Функціональна демократія можлива лише при контролі над фінансуванням політики. Чим вищий рівень контролю і прозорості тим вищий рівень демократії. Боротьба за прозорість у контролі за фінансуванням політики в останні роки стала глобальною тенденцією в усьому світі.

В Росії лише 110 окремих осіб контролюють 2/3 всіх багатств країни. Українці не бажають рухатися у цьому напрямку, адже розуміють, що функціонування демократії можливе лише за умови суспільного контролю за фінансуванням політики.

Панелі дискусії обговорювали нові можливості які відкриває Закон про державне фінансування партій (№2123а) для експертів та громадськості на місцевих виборах 2015 року.

«Вважаю позитивним прийняття такого закону! В той же час важливим є контроль за джерелами фінансування як статутної діяльності так і за джерелами фінансування передвиборчої агітації на чергових і позачергових виборах», – наголосив С. Алєксєєв під час форуму.

​Разом із тим нардеп звернув увагу на попередні спроби фінансування політичних партій з бюджету, які не виявилися успішними.

            «Вітаю фінансування політичних партій з бюджету. Але вважаю, що необхідний механізм контролю, який  має бути розробленим, в першу чергу законодавцем. Я дуже хочу щоб цей механізм працював і був ефективним. Оскільки, як показує історичний досвід, 27.11.2003 р. парламент вже ухвалював Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із запровадженням державного фінансування політичних партій в Україні» який вносив цілий новий розділ до Закону "Про політичні партії" та низку інших положень щодо державного фінансування партій. Але цей закон не працював! Кожного року його виконання відкладалося законами про державний бюджет відповідних років, а пунктом 91 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" його взагалі було скасовано! Згодом Конституційний Суд своїм рішенням від 22.05.2008 р. таке скасування Закону щодо державного фінансування політичних партій від 2003 р. визнав неконституційним», – зауважив Сергій Алєксєєв. 

            На думку Сергія Алєксєєва нове покоління політиків, що зараз прийшло до Верховної Ради повинно знати історію закону про державне фінансування політичних партій, щоб не повторювати помилок минулого.

            «Нам потрібен механізм контролю, встановлений законом, який буде реально діяти в цій сфері. Буде живою нормою. Ми повинні розуміти – якби попередній закон був не лише прийнятий на папері, але й реально виконувався, сьогодні не було б багатьох трагічних реалій» – підкреслив народний депутат Алєксєєв.

  19 Жовтня 2015 +Коментар | подобається