Останні події

Сергій Алєксєєв: Реформування адвокатури на сьогодні є визначальним напрямом у судовій реформі

Таку думку заступник Голови комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв висловив відкриваючи 15 жовтня в Києві засідання круглого столу на тему «Стан та перспективи реформування адвокатури в Україні».

            «Реформування адвокатури потребує ефективної діяльності органів адвокатського самоврядування. І для цього надважливо провести вдосконалення інституту дисциплінарної відповідальності, а також правил адвокатської етики – які наближують нас до Європейських стандартів» – зауважив С. Алєксєєв, додавши, що для розробки законодавства в цій сфері законотворці мають почути саме адвокатську спільноту, практиків, яким доведеться застосовувати законодавство.

            Також Сергій Алєксєєв наголосив, що професійні обов’язки адвокатів можуть виконуватися ефективно лише за умови підвищення вимог до кваліфікації адвокатів.  А це потребує вирішення низки проблем, серед яких – вдосконалення правил дисциплінарного провадження щодо адвокатів, прав та обов’язків адвокатів, гарантій здійснення адвокатської діяльності, розширення предмету адвокатської таємниці та забезпечення її охорони на практиці, загальне вдосконалення соціально-економічних, фінансових та оперативних умов здійснення правової діяльності.

            «На інституційному рівні потребує зміцнення Національна асоціація адвокатів України для забезпечення належної професійної діяльності адвокатури, управління юридичними професіями та представництва колективних інтересів адвокатів», – заявив С. Алєксєєв.

            Під час вступного слова народний депутат  окремо зазначив, що актуальність теми круглого столу обумовлена тим значенням яке реформування адвокатури має для «Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки», яка була схвалена Президентом України 20 травня 2015 року.

            Серед проблем, що обговорювалися учасниками круглого столу були питання визначення видів правової допомоги, які можуть здійснюватися лише адвокатами, спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги через удосконалення стандартів якості та забезпечення балансу повноважень органів адвокатського самоврядування.

            Участь у роботі круглого столу взяли народні депутати України, представники органів державної влади, міжнародного та вітчизняного експертного середовища, громадських об’єднань та асоціацій.

  16 Жовтня 2015 +Коментар | подобається