Останні події

Сергій Алєксєєв: «Внесення змін до Цивільного процесуального кодексу надасть судам право самостійно визначати належних відповідачів у справах про відш

Комітет з питань правової політики  та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №2779 «Про внесення змін до статті 33 Цивільного процесуального кодексу України щодо залучення іншого відповідача». Як зазначає заступник голови комітету Сергій Алєксєєв, законопроект дозволить привести статтю про заміну неналежного відповідача у Цивільному процесуальному кодексі до відповідності із аналогічними статтями Кодексу про адміністративне судочинству та Господарського процесуального кодексу.

                «Зараз, якщо у ході судового розгляду з’ясовується, що відповідач не є правозобов’язаною особою, суд не може залучити до справи іншого відповідача, або співвідповідачів без ініціативи позивача, – пояснив Сергій Алєксєєв. – Такі випадки трапляються дуже часто. У результаті суд може лише відмовити у задоволенні позову. Внесення змін до Цивільного процесуального кодексу надасть судам право самостійно визначати належних відповідачів у справах про відшкодування збитків. Звісно ж за умови наявності відповідних доказів».

                У той самий час С. Алєксєєв зауважив, що розширення повноважень суду у питаннях визначення відповідача несе певні ризики з точки зору відповідності принципу диспозитивності цивільного процесу, і після розгляду у Верховній Раді законопроект потрібно буде доопрацювати.

                «Але загалом я вважаю, що означені зміни до Цивільного кодексу є необхідними, адже вони зроблять більш ефективними процеси цивільного судочинства та гарантують дотримання прав наших громадян» – підсумував він.

  24 Вересня 2015 +Коментар | подобається