Останні події

Сергій Алєксєєв: «Оновлення суддівського корпусу потрібно починати з атестації професійного рівня вже наявних суддів»

Реалізацію суспільного запиту на створення справедливого суду в Україні не можливо забезпечити самими лише радикальними кроками. Таку думку висловив сьогодні заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, коментуючи стан судової реформи в країні.

Народний депутат Алєксєєв зазначив, що повне звільнення суддівського корпуса та запрошення на ці посади молодих спеціалістів та випускників юридичних вишів не принесе бажаних миттєвих результатів. Так само невдалою нардеп вважає пропозицію про призначення на посади суддів громадян інших країн, адже це є неприйнятно по відношенню до українців як з професійної, так і з етичної точки зору.

«Судова галузь має свою специфіку і підготовка суддів нової формації у будь якому випадку триватиме кілька років. Але неправильним буде вважати, що усі судді які працюють сьогодні в Україні є корумпованими, або недостатньо кваліфікованими, – наголосив Сергій Алєксєєв. – Тому оновлення суддівського корпусу потрібно починати з атестації професійного рівня вже наявних суддів. І займатися цим повинна Вища кваліфікаційна комісія суддів України».

Нагадаємо, 23 липня 2015 року голова Верховної Ради Володимир Гройсман направив до Венеціанської Комісії лист з проханням надати попередню оцінку законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині вдосконалення конституційних основ правосуддя.

  22 Вересня 2015 +Коментар | подобається