Останні події

Депутати пропонують зобов’язати президента призначати мера Києва головою міськдержадміністрації

Депутати пропонують внести зміни до законодавства, згідно з якими президент має призначати головою Київської міської державної адміністрації особу, що обрана мером столиці. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді депутати Сергій Алєксєєв, Валерій Іщенко, Василь Яніцький та інші (№2128а).

 

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», в яких зазначити, що Президент України призначає головою Київської міської державної адміністрації особу, яка обрана Київським міським головою. 
 
Внесення зазначеного законопроекту викликане необхідністю привести Закон України «Про столицю України – місто-герой Київ» у відповідність до вимог діючої Конституції України та рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 2003 року, який встановив, що Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка Президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації. Як голова Київської міської державної адміністрації Київський міський голова з питань здійснення  виконавчої  влади  є відповідальним  перед  Президентом  України  і Кабінетом Міністрів України, підзвітним і підконтрольним Кабінету Міністрів України.

  24 Червня 2015 +Коментар | подобається