Останні події

Сергій Алєксєєв: Генпрокурор має призначатись за результатами відкритого конкурсу

Я вважаю, за доцільне щоб Генеральний прокурор призначався на посаду на підставі результатів відкритого конкурсного відбору та звільнявся з посади за згодою Верховної Ради Президентом України. Відповідну норму необхідно включити до Конституції.  Дану ініціативу підготував народний депутат України – «ударівець», член Конституційної комісії Сергій Алєксєєв на засіданні Робочої групи з питань правосуддя, суміжних правових інститутів та правоохоронної діяльності, що діє в складі Конституційної комісії.

 

«Письмові  вказівки  Генерального  прокурора  України з питань розслідування  є  обов'язковими  до  виконання  всіма органами, що здійснюють оперативно-розшукову    діяльність    та    досудове розслідування. Тому він повинен призначатись на посаду перш за все за професійними якостями, а не на підставі політичних чи особистих зв’язків. Лише проведення відкритого та прозорого конкурсу для відбору кандидатів на зайняття посади Генерального прокурора зможе забезпечити це належним чином», - наголосив Сергій Алєксєєв.
 
Депутат зазначив, що попри те, що згідно з Конституцією Генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради Президентом України, ця посада повинна бути максимально відсторонена від політичного впливу і її має обіймати особа з найкращими професійними знаннями, якостями та досвідом. 

  11 Червня 2015 +Коментар | подобається