Останні події

Депутати з фракцій коаліції зареєстрували законопроект «Про місцеві вибори»

Депутати з фракцій «Блок Петра Порошенка», Радикальної партії та «Народного фронту» зареєстрували законопроект «Про місцеві вибори» (реєстр.№ 2831-3). Про це повідомив співавтор законопроекту, депутат-«ударівець» Сергій Алєксєєв.

 

Законопроектом передбачається проведення виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад – за пропорційною виборчою системою з преференціями (вибори в багатомандатному виборчому окрузі проводяться за виборчими списками місцевих організацій партій (блоків) з одночасним висуванням кандидатів в територіальних округах, на які поділяється багатомандатний округ). Вибори депутатів сільських та селищних рад пропонується проводити за мажоритарною системою. Обрання міських голів в містах з кількістю населення понад 90 тисяч пропонується проводити в 2 тури, в інших містах – за мажоритарною системою відносної більшості.

 

Згідно законопроекту висування кандидатів здійснюватиметься місцевою організацією партії (блоком) не більш як по два кандидати в кожному територіальному окрузі. При цьому всі кандидати у депутати, висунуті місцевою організацією партії (блоком) в територіальних округах, включаються до єдиного виборчого списку кандидатів від цієї місцевої організації партії (блоку) у відповідну раду.

 

Окрім того, пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу залежно від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади. Встановити мінімальну кількість депутатів ради – 10 при чисельності виборців до 500, максимальну – 80 депутатів при чисельності виборців понад 1,5 мільйони.

 

Передбачається можливість утворення на місцевому рівні виборчих блоків місцевих організацій політичних партій. Пропонується встановити диференційований виборчий бар'єр: 5 % - для місцевих організацій партій та 7% - для виборчих блоків.

 

Також законопроект містить удосконалені положення щодо прозорості фінансування виборчих кампаній, вибудовує чітку та зрозумілу систему взаємодії виборчих комісій при підготовці виборів, встановленні підсумків та результатів голосування.

 

 

На думку авторів законопроекту, його ухвалення дозволить, з одного боку, зберегти зв'язок виборця з кандидатами і при цьому вирішити основну проблему мажоритарної виборчої системи – "купівлі округу". З іншого боку, виправляється існуючий недолік надмірної "політизації" місцевих виборів, адже участь у виборах місцевих організацій політичних партій вимагатиме висування реальних кандидатів в територіальних округах, проведення справжньої виборчої кампанії та роботи з виборцями. За таких умов конкуренція партійних лозунгів, брендів, лідерів зміниться на конкуренцію ідей та реальних дій.

  3 Червня 2015 +Коментар | подобається