Останні події

Сергій Алєксєєв: Зменшення розміру фінансування судів може здійснюватися виключно рішенням органів суддівського самоврядування

Робоча група з питань правосуддя,  суміжних правових інститутів та правоохоронної діяльності на засідання 19 травня обговорила питання фінансування судів і діяльності суддів та суддівське самоврядування. Про це повідомив народний депутат України – «ударівець», член Конституційної комісії Сергій Алєксєєв.

Сергій Алєксєєв стверджує, що оскільки Конституція вже визначила, що для вирішення питань внутрішньої діяльності судів діє суддівське самоврядування, то і зменшення фінансування судів слід здійснювати виключно за наявності згоди органів суддівського самоврядування - з’їзду суддів України або Ради суддів України. Представники виконавчої влади для отримання відповідного рішення мають обґрунтовувати перед відповідними органами необхідність такого зменшення (наприклад, при дефіциті бюджету в умовах надзвичайного стану, в умовах здійснення військових дій).

«Вважаю за необхідне ввести окрему статтю Конституції щодо суддівського самоврядування, яка вирішуватиме питання внутрішньої діяльності судів.

Доцільним є також вказати в Конституції перелік органів суддівського самоврядування для уникнення зловживань щодо створення окремих проміжних ланок суддівського самоврядування з метою політичної доцільності для «протягнення» потрібних рішень» - сказав Сергій Алєксєєв.

  21 Травня 2015 +Коментар | подобається