Останні події

Депутат-«ударівець» пропонує надати органам судової влади повноваження з управління майном, що перебуває на їх балансі

Депутат-«ударівець» Сергій Алєксєєв пропонує законодавчо врегулювати питання щодо реалізації повноважень органів судової влади розпоряджатися та користуватися державним майном, що перебуває на їх балансі. Відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» (щодо уточнення суб'єктів управління державної власності) (№2826) зареєстрований у Верховній Раді. Цими суб’єктами є Конституційний суд України, Верховний суд України, вищі спеціалізовані суди.

Згідно діючого Закону України «Про управління об’єктами державної власності» об’єктами управління державної власності, зокрема є державне майно, що забезпечує діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Суб’єктами управління державної власності, зокрема є органи, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Однак, в Законі не враховано позицію того, що Конституція України поділяє державну владу в Україні на законодавчу, виконавчу та судову. В цьому контексті у Законі не врегульоване питання реалізації органами судової влади повноважень, пов’язаних з управлінням державним майном, яке забезпечує їх діяльність, що на сьогоднішній день унеможливлює здійснення управління об’єктами державної власності, що перебувають на балансі судів.

На думку ініціатора законопроекту, його ухвалення дасть змогу вільно використовувати у відповідності з чинним законодавством майно, яке забезпечує господарську діяльність судів.

  19 Травня 2015 +Коментар | подобається