Останні події

Депутати-«ударівці» пропонують надати нотаріусам повноваження забезпечувати докази

Депутати-«ударівці» пропонують надати нотаріусам повноваження забезпечувати докази. Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень нотаріусам забезпечувати докази» зареєстрований у Верховній Раді України депутатами Сергієм Алєксєєвим та Наталією Новак.

Законопроект передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів для створення механізму забезпечення схоронності доказів шляхом закріплення на законодавчому рівні повноваження нотаріусів забезпечувати докази. Згідно пояснювальної записки до законопроекту, діюче законодавство України не передбачає процедури забезпечення доказів нотаріусом. Разом з тим такі нотаріальні дії є звичайною практикою у інших країнах (Російська Федерація, Молдова, Казахстан, Сполучені Штати Америки, Іспанія та ін.).

У зв’язку із відсутністю в законодавстві України процедури забезпечення доказів нотаріусами українські правозахисники змушені звертатись до нотаріусів Російської Федерації, законодавство якої передбачає таку нотаріальну дію. Нотаріусами РФ складаються відповідні протоколи, які потім перекладаються українською мовою та подаються до суду як докази. Крім того, інколи виникає потреба у фіксуванні доказів, які згодом будуть важкодоступними або втраченими. Зокрема, інформація, що поширюється через мережу Інтернет, електронні засоби масової інформації, яка швидко може бути прихована або знищена.

 

На думку авторів законопроекту, його ухвалення забезпечить заповнення прогалин в українському законодавстві щодо забезпечення доказів та дозволить врегулювати належним чином відносини у цій сфері.

 

  12 Травня 2015 +Коментар | подобається