Останні події

Сергій Алєксєєв: Україна повинна здійснювати збір доказів агресії Росії за міжнародними стандартами

 

Збір доказів агресії Росії Україна повинна проводити за міжнародними стандартами, щоб застосувати їх у міжнародних судах. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив народний депутат України, заступник голови комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

 

Коментуючи реєстрацію проекту постанови «Про необхідність збору та систематизації доказів агресії Російської Федерації та терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» проти України», депутат Алєксєєв наголосив на тому, що на даний час робота, яка ведеться зі збору доказів, не систематизована. Тому депутати від групи «УДАР» пропонують доручити Генпрокурору України створити міжвідомчу слідчо-оперативну групу під керівництвом заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора, яка розробить методику збору доказів і забезпечить їх систематизацію, аналіз та збереження.

 

Проектом постанови також пропонується доручити Генпрокурору розпочати досудове розслідування за ознаками злочинів, передбачених статтею 110 Кримінального кодексу України «Посягання на терористичну цілісність і недоторканність України» та статтею 437 ККУ «Планування, підготовка, розв’язання та ведення агресивної війни», що зафіксує на рівні національного права акти агресії проти України, а докази зібрані в цих провадженнях могли б бути використані в Міжнародному кримінальному суді.

 

«Верховна Рада визнала Росію агресором щодо України, але це політичне рішення.  В разі звернення України до міжнародних судових інституцій, ми маємо довести свою позицію щодо російської агресії і терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» по відношенню до України.  На даний час певна робота зі збору доказів ведеться, але вона не систематизована. Існують чіткі міжнародні стандарти, за якими міжнародні суди приймають докази. В судах політичні рішення не пройдуть, потрібні чіткі докази», - заявив депутат.

 

Алєксєєв наголосив на необхідності розроблення методики збору цих доказів та доведення до оперативних працівників чітких вказівок щодо її застосування. «Якщо під час військових дій українські військові захопили якусь техніку чи взяли полоненого, вони мають діяти за конкретною методологією – в першу чергу провести експертизи (трасологічні експертизи важкої військової техніки, судово-медичні, балістичні), допитати полоненого і свідків, документально це зафіксувати», - повідомив Алєксєєв.

 

Окрім того, депутат зазначив, що зібрана доказова база може бути використана в судовому процесі щодо відшкодування збитків, завданих Росією. «Кабінет Міністрів має розробити методику підрахунку збитків від агресії Росії, які є дуже значними. І Україна може звернутись ще й з цивільним позовом щодо відшкодування завданих збитків», - заявив Алєксєєв.

 

До складу міжвідомчої слідчо-оперативної групи, на думку Сергія Алєксєєва, мають увійти представники СБУ та Інтерполу України, який може допомогти у проведенні фінансових розслідувань, зокрема щодо джерел фінансування «ДНР» та «ЛНР».

 

  12 Березеня 2015 +Коментар | подобається