Останні події

Депутат-ударівець Сергій Алєксєєв увійшов до трійки найефективніших законотворців

Депутат-ударівець з фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Алєксєєв увійшов до трійки найбільш ефективних законотворців Верховної Ради восьмого скликання. Про це свідчить аналіз кількості врахованих депутатських поправок в тексті Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», який дав старт судовій реформі.

Нагадаємо, що при підготовці закону щодо судової реформи Верховна Рада прийняла за основу два законопроекти – президентський та депутатський (групи депутатів на чолі з Оксаною Сироїд). Згодом робоча група, створена на базі парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя,  ухвалила рішення взяти за основу президентський законопроект.

В процесі підготовки законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд» депутати подали до нього 3149 поправок, з яких було враховано повністю чи частково лише близько 300. Найбільшу кількість поправок подали депутати від фракції "Об'єднання "Самопоміч" - 49%, на другому місці за кількістю поправок депутати фракції ВО «Батьківщина» - 23%, на третьому – фракції «Блок Петра Порошенка» - 22%.

Аналіз кількості поправок, врахованих повністю чи частково, засвідчив, що в трійку найефективніших парламентарів, що працювали над підготовкою закону, увійшли депутати з фракції «Самопоміч» Олена Сотник (73 поправки) та Оксана Сироїд (61 поправка) і депутат-ударівець з фракції БПП Сергій Алєксєєв (27 поправок).

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд» повністю змінює підхід до формування судової гілки влади, забезпечує гласність та відкритість судового процесу. Законом було визначено й уточнено порядок формування Вищої ради юстиції, підвищено вимоги до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції. Президент України Петро Порошенко заявив, що підпише закон найближчим часом.

  23 Лютого 2015 +Коментар | подобається