Останні події

Дмитро Хох : «План червоних ліній» в Кіровограді. Бути чи не бути?

На розгляд сесії Кіровоградської міської ради  виноситься питання про затвердження містобудівної  документації «План червоних ліній». Що це таке? Це визначені в містобудівній документації межі щодо пунктів геодезичної мережі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які розділяють території забудови та території іншого призначення. В останній рік все більш актуальною стає тема визначення червоних ліній на плані ділянки, а так само винесення їх внатуру, або ж перевірка їх відсутності.

Червона лінія в будівництві встановлюється під час проектування або реконструкції як міст, так і населених пунктів. Червона лінія на топоплані вказує будівельникам і проектувальникам не тільки кордони до яких дозволяється проводити забудова, але і охоронні лінії головних вулиць, магістральних комунікацій, пожежних проїздів, історичних цінностей. Так само червоні лінії проектуються і дотримуються вздовж високовольтних ліній електропередач.

 Як на мене, це питання, одне з надважливих в розвитку міста Кіровограда  та його забудови. Останні рокі місто все більше  «розквітає» новими об’єктами торгівлі на тротуарах та газонах. Все більше різні ділки задовольняють свої амбіції щодо особистого збагачення за рахунок  газонів,  тротуарів, доріг. Будують на комунікаціях, зносять клумби , вирубують дерева  та кущі!  Думка мешканців міста їм байдужа! Скільки років йшов спір щодо розташування торгівельних павільйонів по проспекту Перемоги? І перемогли  не  здоровий глузд та елементарна порядність, а жадібність забудовника та безпорадність влади… Ну не мала законних підстав для заборони будівництва міська влада. І таких питань безліч! З прийняттям єдиного плану червоних ліній міста такі підстави з’являються! Не можна нічого будувати на червоних лініях! А відповідати за забудову будуть солідарно, як замовник, так і проектувальник   і будівельник!  Нажаль, усі хто вже побудував та оформив право власності,  так і залишиться в заборонених межах, але нових забудов не може бути. Всі хто нахапався земельних ділянок  на газонах вже не зможуть нічого будувати на них. А ті, хто вже щось збудували та не оформили права власності по закінченню договору оренди не зможуть його поновити. 

З появою сучасних цифрових карт місцевості з'явилася можливість ведення єдиного плану червоних ліній цілого міста. У кожної такої поворотної точки лінії є проектні координати в міській системі, або в СК63. Це є запорука єдиному підходу до забудови міста та збереження газонів вздовж доріг та вулиць міста.

Я не знаю як проголосують депутати на сесії… В залі досить багато лобістів тих самих хапачів, що розікрали місцеві газони, парки та інші зелени насадження міста. А може, є і такі, що  і самі приймали участь в деребані ! А хто же буде голосувати собі в збиток?

Депутатам фракції від партії «УДАР», до якої я входжу,  не байдужа думка мешканців міста, а тому, вони зобов'язані проголосують за це рішення та покласти край руйнуванню зелених насаджень!

 

Треба виконувати обіцянки, що давали своїм виборцям депутати та голосувати на користь мешканців міста, а не на користь власного гаманця.

  20 Лютого 2015 +Коментар | подобається