Для здійснення радикальних змін в країні необхідно негайно розпочинати конституційну реформу. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ» заявив народний депутат України, заступник голови комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

Оцінюючи ухвалений парламентом закон «Про забезпечення права на справедливий суд», Сергій Алєксєєв наголосив, що ним частково вдалося нівелювати ряд негативних моментів в системі правосуддя, але для повноцінного реформування необхідно вносити зміни до Конституції. «В судовій системі дві основні проблеми: політична залежність судів і корупція. Політичний вплив ми частково знівелювали ухваленим законом, але без конституційної реформи виключити його повністю неможливо», – заявив депутат.

Що стосується боротьби з корупцією в судовій системі, то Сергій Алєксєєв вважає, що для цього потрібно встановити чіткий механізм притягнення суддів до відповідальності та надати судді належний рівень матеріального забезпечення. Також депутат зазначив, що ухвалений закон дозволить розблокувати роботу і перезавантажити Вищу раду юстиції, яка не працювала майже рік, та Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Окрім того, законом змінено порядок добору до складу цих органів та змінений порядок добору на посаду судді, що також сприятиме зниженню рівня корупції в судовій системі.

«Щоб кардинально реформувати судову систему, потрібна конституційна реформа. Конституційна реформа – це більше, ніж реформа судової системи, вона стосуватиметься й цілої низки інших сфер. Якщо ми хочемо здійснити радикальні зміни, нам потрібно проводити конституційну реформу негайно», – наголосив Сергій Алєксєєв.