Останні події

Сергій Алєксєєв: Проведення судової реформи без конституційної неможливо

Судова реформа має проводитись одночасно з внесенням змін до Конституції. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив народний депутат України, Голова Кіровоградської обласної парторганізації «УДАР» Сергій Алєксєєв.

 

Депутат зазначив, що судова реформа дуже складна і повинна здійснюватись в три етапи. Перший з них вже відбувся, коли був ухвалений закон «Про відновлення довіри до судів», який дозволив побороти системну корупцію. «Зараз відбувається другий етап. І хочу наголосити на тому, що якісна судова реформа не може відбутися без конституційної. Вони повинні проходити одночасно, тому що є багато положень в Конституції, які потрібно змінити, щоб привести нашу судову систему в повну відповідність до європейської», - зазначив Сергій Алексєєв.

 

Депутат підкреслив, що найголовнішим в контексті судової реформи є нівелювання політичного впливу на судову систему. «Згідно з Конституцією, і Адміністрація Президента, і Верховна Рада мають політичний вплив, тому треба вносити зміни в Конституцію. І це дуже складна робота, яка триватиме майже рік», - заявив Алєксєєв.

 

Серед інших важливих змін Алєксеев зазначив необхідність розділення функцій Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої Ради юстиції, а також розроблення більш чітких критеріїв щодо звільнення судді. «Має бути 4 критерії: аморальний вчинок, злочин, невідповідність кваліфікації судді, невідповідність способу життя судді його доходам».

 

Народний депутат підкреслив, що депутати групи «УДАР» вважають, що при проведенні реформування в країні потрібно брати найкраще з європейського досвіду. Тому підготовлений робочою групою узгоджений законопроект щодо судової реформи доцільно направити на розгляд Венеціанської комісії і ухвалювати після врахування її рекомендацій.

 

Щодо заочного правосуддя, то Сергій Алєексєв наголосив, що цей інструмент використовується в багатьох європейських країнах і застосовується до підозрюваних у тяжких злочинах осіб, що перебувають за межами країни. Верховна Рада додала до цього переліку ще й осіб, що переховуються в зоні АТО.  Проте депутат вважає, що з виконанням вироку щодо засуджених можуть бути проблеми через нездатність їх екстрадиювати, оскільки вони можуть мати громадянство інших країн. «Впевнений що суд винесе справедливий вирок щодо цих осіб, але сумніваюсь, що в нинішніх реаліях їх вдасться екстрадиювати, бо є сумніви в тому, що Росія дозволить екстрадиювати Віктора Януковича», - заявив Сергій Алєксєєв. 

 

  23 Січня 2015 +Коментар | подобається