Останні події

Профспілки у відповідь на наступ на права трудящих!

19 грудня у Федерації профспілок області відбулися збори профспілкового активу з порядком денним: «Про дії профспілок у зв'язку з наступом на права трудящих». Безпосередню участь у зборах приймав  голова об’єднаного профкому підприємців ринків міста Кіровограда – Дмитро Хох.

Профспілкове зібрання обумовлено ситуацією, яка склалась в ході підготовки Програми дій Уряду на 2015-2017 роки та процесом підготовки Держбюджету на 2015 рік: внесено пропозиції до законопроектів, реалізація яких призведе до значного обмеження соціальних прав громадян, гарантованих конституцією України, зокрема щодо оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, охорони здоров'я, освіти. Уряд розраховує скоротити державні витрати більш ніж на 26 млрд. грн.. Більше половини з них припадає на соціальну сферу.

Одним словом - все на ринкові рейки, на євростандарти. Мабуть, все це не було б так страшно, аби зарплати українців були на рівні євростандартів. Якщо ж мінімальна зарплата в держбюджеті на 2015 рік планується на рівні 1257 гривень, а курс євро 27 гривень, то про які євростандарти може йти мова?

Обурює практика підготовки соціально важливих рішень поза рамками соціального діалогу. Запровадження політики «затягування пасків», яка порушує основні соціальні положення Конституції України - вже трансформувалася у «безстрокову шокову терапію» для українців. Прийняття на державному рівні соціально важливих рішень без врахування думки або пропозицій соціальних партнерів, останнім часом набуло загрозливих масштабів.

На регіональному рівні, на відміну від національного, профспілки знаходять спільну мову, порозуміння з органами державної влади. В області соціальний діалог не порожнє словосполучення, а реальний інструмент для вирішення завдань та знаходження компромісів. Звісно, не все під силу, не все виходить, не завжди вдається знайти шляхи подолання проблем, але співпраця є.

У заході взяли участь голова ОДА Сергій Кузьменко та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств в області.

  19 Грудня 2014 +Коментар | подобається