Останні події

Народний депутат України про політичну ситуацію в Кіровоградщині

22 листопада в Кіровоград приїздив народний депутат України Сергій Каплін, який із задоволенням  відповів на питання місцевих журналістів.

Поясніть, будь ласка, мету Вашого приїзду в Кіровоград?

Наша мета – захист законних інтересів кіровоградських громадян. На жаль, Азаров і Янукович прийняли несподіване рішення про черговий вхід України в Росію – Митний Союз – клітку Путіна. Жорстоко обмануто представників Європи, які рік опікувалися нашими проблемами, приводили до ладу українську законодавчу систему. Власне, вибудовували шлях в Європу.

До того ж я делегований від ПП «УДАР Віталія Кличка», щоб представити інтереси партійців на Кіровоградщині. Останнім часом з’явилися ознаки переслідувань членів партії з боку правоохоронних органів. Звичайно, це різні люди з різними історіями, але той факт, що вони наші однопартійці і визвалися служити простим людям Кіровограда, означає – ми мусимо підставити їм плече підтримки.

Нашу ідею підтримала «Свобода», «Батьківщина». Це приклад єднання опозиції в обласному центрі. Вони довели, що живуть справжнім політичним життям. Люди, які не стоять осторонь політичних проблем країни – роблять європейський вибір.

Очевидно, що закон тут представляє не зовсім мер міста, не зовсім губернатор, не зовсім прокурор, а скоріш за все – міністерство внутрішніх справ. На його утримання витрачається 16,5 млрд грн. на рік, на прокуратуру – 2,4 млрд. – менше ніж на Президента. Тобто МВС – машина, яка покликана захищати звичайних громадян. На жаль, захищати приходиться опозиційних депутатів. Ми знаємо, сьогодні щодо окремих підприємств членів нашої партії відбуваються санкціоновані міліцією дії, які носять абсолютно незаконний, часом, кримінальний характер.

До того ж у мене є достовірна інформація про те, що постанова про призупинення процесів підготовки до євроінтеграції – сфальшована. Ми мусимо відновити справедливість.

Скільки сьогодні було людей і чому саме такий формат заходу? Чи не означає це те, що УДАР радикалізується?

Людей не менше тисячі. Це дуже багато для такого міста, як Кіровоград. Думаю, наступного разу буде ще більше.

Що таке радикальність в українському розумінні? Ми просто захищаємо свої права, намагаємося захистити життя, яке нам Бог дав. Хіба спроби захистити родину, дітей, відвоювати людське ставлення до себе – це щось надзвичайне? Люди хочуть бачити начальника управління. Хочуть бачити владу. Але людина не спустилася навіть на поверх вниз.

Як Ви ставитеся до того, що навколо нових УДАРівців багато скандалів, звинувачень у порушенні закону?

Я хочу потиснути руку кожному, хто написав заяву на вступ у партію УДАР, хто свідомо вирішив боротися проти режиму. А стосовно законності чи незаконності дій певних осіб – вирішувати мусить суд. Не намагайтеся копирсатися у чужій білизні. Якщо хтось вийняв руки зі своїх кишень, закотив рукава вище ліктів і готовий сьогодні вам допомогти побороти режим, дати людям нормальні зарплати, не кидати їх на боротьбу проти своїх матерів, сусідів – ця людина корисна для історії країни. Вона буде боротися – і хай бореться. Якщо вона в чомусь винна – можливо у такий спосіб спокутує свою вину. Особисто не даю нікому жодної оцінки. Я – не суд.

Ви не переживаєте, що УДАР стане прилистком для колишніх регіоналів, вихідців з інших партій?

Я хочу, щоб кожен українець став членом партії УДАР. Хочу, щоб покаявся Азаров з Януковичем, прийшли в офіс будь-якої районної організації УДАРу, написали заяву. Ми їм дамо випробувальний термін і, можливо, колись навіть приймемо. Ми хочемо, щоб всі українці стали УДАРівцями. Нам треба багато рук, бо в нас є багато лопат і багато вил, за допомогою яких будуватиметься нова країна..

Ви чекаєте на дзвінок від голови ОДА. Яке він має відношення до цього всього?

Телефонувати йому буду я. Губернаторів у нас немає. У нас є охоронці Партії регіонів. Вони охороняють обласні офіси від посягань людей, перекладають папірці, створюють видимість роботи. Коефіцієнт корисної дії таких людей надзвичайно низький. Вони не спрямовують процеси, у них немає інноваційної політики, ретельного і грамотного прогнозування, розвитку економіки, культивування кращих європейських практик. Дуже вузьке коло питань, які можна обговорити з таким головою. Але керівник обласної адміністрації – людина, що представляє Президента в регіоні. Так от, якщо така ситуація склалася, то нехай вони зроблять усе можливе, щоб Янукович хоча б пристойно виглядав на сторінках підручників з історії. У регіоналів надзвичайно високий антирейтинг. Вони вже ніколи не виграють вибори, але у них є 1,5 року, щоб справами прикрасити кінець своєї політичної гри.  

Я голосно заявляю: якщо вони не припинять тиск на нашу політичну силу – ми будемо змушені збирати в рази більшу кількість людей, організовувати мітинги і пікети, щоб поставити на місце владу.

 

  28 Листопада 2013 +Коментар | подобається