Останні події

Медреформа як експеримент всеукраїнського масштабу

 

Розмови про медреформу в Кіровограді почались ще наприкінці 2012 року, після того, як апробація на дослідних областях показала плюси та мінуси ідеї. Мінусів нарахували достатньо багато.

Базовими цілями медичної реформи, згідно затвердженим доктринам, має стати впровадження сімейної медицини та структурування медичних установ за видами допомоги - амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної, а також екстреної медичної. Той факт що швидкі відокремили від амбулаторій вже викликало масу обурення у звичайних громадян. Не варто забувати, тепер всі швидкі області підпорядковані одній установі і відповідно санкціонуються виїзди також розчерком одного пера. В сукупності з нашими дорогами та давно вже не новим траспортом це дає доволі поганенькі результати.

А проте сьогодні хотілось би поговорити про те, що ж чекає кіровоградців та поліклініки міста у зв'язку з реформою. Згідно задекларованих норм передбачається створення на базі колишніх поліклінічних відділень міста Центрів первинної медико-санітарної допомоги, у підпорядкування яких увійдуть лікарі загальної практики, сімейні лікарі та терапевти. У Кіровограді таких центрів буде створено два: на базі 3-й і 5-й поліклінік. В інших поліклінічних закладах Кіровограда залишаться сімейні лікарі та терапевти, але вже в підпорядкуванні одного з двох створених Центрів. На базах же інших поліклінік Кіровограда будуть створені консультативно-діагностичні медичні центри з окремими амбулаторіями.

Проте вже зараз, на стадії підготовки реформа має  ряд невирішених проблем. Першочерговим є є відсутність потрібної кількості сімейних лікарів як у Кіровограді, так і в Україні в цілому. Чиновники обіцяють перепідготовку існуючих педіатрів і терапевтів на сімейних лікарів за рахунок державних коштів, але чи будуть реалізовані подібні заяви покаже час. Чесно кажучи, сумнівно.

Вельми велике занепокоєння як у жителів так і у самих лікарів викликає обєднання сімейних лікарів та педіатрів. Поки діє поділ на дитячі та дорослі амбулаторії загальної практики сімейної медицини, втім чиновники відзначають, що з часом відбудеться об'єднання медичних установ. Ні для кого не секрет, що лікування однакових захворювань у дорослих і дітей може відбуватися абсолютно по різному. На підготовку ж дійсно висококваліфікованих фахівців потрібен час, якого з тепами, заданими українськими чиновниками, у медиків вельми небагато. А якщо точніше взагалі немає.

Найцікавіше, що за словами самих медиків, медреформу в тому вигляді яку наразі озвучують, фактично нереально ввести в дію. Причина проста – лікарі самі не до кінця її розуміють. Тож можливо варто було б розписати до дрібниць всі можливі варіанти впровадження подібної реформи, а не ставити експерименти на людях?  

 

 

Прес-служба Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

 

  14 Травня 2013 +Коментар | подобається