Останні події

Гемодіаліз в Кіровограді - проблема, ціна якої життя

 

Гемодіаліз - метод позаниркового очищення крові при гострій і хронічній нирковій недостатності. Під час гемодіалізу відбувається видалення з організму токсичних продуктів обміну речовин, нормалізація порушень водного та електролітного балансів.

 

Проблема отримання необхідного лікування хворими на ниркову недостатність та супутні хвороби є не новою. В Кіровоградській обласній лікарні тринадцять гемодіалізних апаратів, більшість з них отримані по лінії гуманітарної допомоги - передані через різні фонди з європейських лікарень. Система водоочищення не змінювалася з 1997 року. На щастя в цьому році планується встановлення у відділенні інтенсивної терапії нового обладнання та сучасної системи водоочистки, що має значно покращити ефективність лікування хворих на ниркову недостатність. Цю інформацію не так давно було озвучено головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні Ларисою Андрєєвою.

Наріжним каменем проблеми, що існує на даний час на Кіровоградщині, є недостатнє фінансування програми забезпечення гемодіалізом хворих на ниркову недостатність. Одна процедура коштує близько 1000 грн., і таких процедур потрібно на рік близько 150. Проте без відповідного лікування у хворих просто відсутні шанси на життя. 

На даний момент чекає на допомогу більше сотні жителів області, серед яких і Микола Шуляренко, син якого – Ярослав, звернувся до нас з подібною проблемою. На сьогодні у зв’язку з відсутністю в Україні загальнодержавної програми опіки хворих на ниркову недостатність фактично не вирішується питання фінансування лікування цієї категорії хворих. Всі проблеми перекладені на плечі місцевих бюджетів - обласних і міських. Це одна з причин, чому Україна досі не увійшла в список з 140 країн світу, де ця проблема вирішена цивілізовано. Нас давно обігнали не лише розвинені європейські країни, але й Білорусія та Азербайджан. Життя хворих, які потребують гемодіалізу, напряму залежить від того наскільки ефективно керівництво обласної лікарні та обласного управління охорони здоров'я звертає увагу на їхні проблеми, чи знаходять медики потрібне слово для того, щоб ОДА виділяли фінансування. Яскравий приклад успішного вирішення цієї проблеми - Івано-Франківська область. Вона не дуже багата фінансами, але за останні роки на Іванофранківщині створили шість центрів гемодіалізу. Не вже Кіровоград не може забезпечити нормальну роботу хоча б одного центру?

26 лютого 2013 р. Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив президенту Національної академії медичних наук (НАМН) України Андрію Сердюку та міністру фінансів Юрію Колобову невідкладно опрацювати питання щодо забезпечення гемодіалізом хворих нефрологічного профілю.

Варто також згадати, що за дорученням Президента України Віктора Януковича від 06 квітня 2012 р. № 1-1/795 «Щодо розв’язання нагальних проблем із забезпечення лікування хворих методом гемодіалізу» передбачено вжити в установленому порядку заходів щодо забезпечення у 2012 р. та наступних роках у повному обсязі фінансування з відповідних місцевих бюджетів послуг із гемодіалізу для пацієнтів за відповідними медичними показаннями. Існує також ряд інших регуляторних актів, таких як  наказ Міністерства охорони здоров’я та НАМН України від 30.09.2003 р. № 65/462 «Про поліпшення якості та організації системи медичної допомоги дорослим хворим нефрологічного профілю» та наказ від 22.09.2011 р. № 84/608, що вносить зміни до вище вказаного наказу відповідно до тогочасної ситуації в країні. Виконання цих вимог  територіальними управліннями охорони здоров’я контролюється недостатньо, що знижує ефективність надання такого виду медичної допомоги та, як наслідок, підвищує її вартість.

Наразі  представник Кіровоградської обласної орагнізації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», депутат Кіровоградської міської ради Дмитро Хох намагається вирішити питання стосовно врятування життя Миколи Шуляренка. Вирішення даної проблеми є нагальною, адже кожен день без необхідного лікування може стати останнім для сотень хворих. Про цю проблему варто не лише памятати, її необхідно озвучувати.

 

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної орагнізації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Павло Лісниченко

 

  12 Березеня 2013 +Коментар | подобається