Останні події

УДАР на сторожі законності у Верховні Раді

 

Темою для обговорення більшості всукраїнських ЗМІ цього тижня стала парламетська криза. У відповідь на небажання провладних депутатів голосувати особисто, а продовжувати практику кнопкодавства «УДАР Віталія Кличка» виступив з чіткими вимогами.

Нинішня електронна система для голосування, «Рада-3», що має сенсорну кнопку має змусити депутів голосувати особисто. На даний момент дана система відключена, тож для нормальної, а головне прозорої роботи Верховної Ради України необхідно почати хоча б з мінімуму – запустити сенсорну систему в дію.  Саме таку позицію займає Політична партія «УДАР Віталія Кличка» і блокування трибун є вимушеним кроком, що продиктований обов’язком депутатів дотримуватись норм Закону «Про Регламент Верховної Ради України». Для УДАРу неприйнятні компроміси у питанні дотримання норм Конституції. Наша принципова позиція проста: спочатку згода на особисте голосування у будь-який спосіб (за допомогою сенсорної кнопки, підняттям рук або бюлетенями) – і лише потім будь-які переговори про розробку нової системи Рада.

Партія «УДАР Віталія Кличка» вимагає провести тестування системи «Рада-3». Для цього необхідно створити робочу групу, до якої увійшли б відповідальні представники розробника системи «Рада-3», народні депутати і журналісти.Відповідна комісія має у стислі строки, до тижня, дати висновок: чи працює система «Рада-3» із сенсорною кнопкою і в разі негативного результату, які кроки необхідні для її підключення і роботи. Якщо система працює, її необхідно підключити і використовувати,якщо ж ні -  привести її до ладу. А тим часом, відповідно до Регламенту, голосування має здійснюватись шляхом підняття рук або бюлетенями. Цей план ми представляємо керівництву парламенту і депутатських фракцій, і вимагаємо початку роботи.

«Гра на піаніно» в сесійній залі – це можливість приймати антинародні закони під диктовку Банкової. «Кнопкодави» ухвалюють бюджет, де на мільярди урізаються соціальні виплати, але зростають витрати на чиновників і пільги для бізнесу олігархів, приймають пенсійну реформу, головний результат якої – підвищення пенсійного віку і стажу, але без вирішення проблем пенсіонерів. Тому особисте голосування – це спосіб захисту від антисоціальних і лоббістських, корупційних законів.

УДАР пройшов до парламенту, щоб змінити ситуацію в країні. Ми маємо план таких змін, що складається з 5 кроків.

-          По-перше, маємо завдати удару по основах корупції.

-          По-друге, партія «УДАР» вимагає дотримання принципів справедливості і рівності можливостей для кожного. Ми подали законопроект, яким передбачене встановлення пенсій для чиновників і депутатів на тих самих принципах, що і для всіх громадян. Також УДАР пропонує скасувати депутатські пільги і економити бюджетні кошти. 

-          По-третє, партія УДАР пропонує механізми безпосереднього впливу людей на владу – щоб влада не була безвідповідальною. Здійснити це можливо шляхом запровадження обрання територіальними громадами відповідних прокурорів, голів судів і начальників управлінь МВС. Так правоохоронні органи працюватимуть для людей, а не захищатимуть владу від громадян.

-          Четверте. Ми вимагаємо посилення місцевого самоврядування. Обирати мерів міст мають у два тури, щоб міський голова дійсно представляв громаду.

-          П’яте. Ми ініціювали дострокову сесію не для того, щоб чути пояснення влади, чому вона відмовилась її проводити.На зборах опозиційних депутатів ухвалено спільну заяву, де визначено чіткі вимоги до влади. Зокрема, щодо відповідальності керівників правоохоронних органів за те, що Україна стає поліцейською державою.

Ми не відступимо від своїх переконань та будемо, за необхідності, чергувати у приміщенні Верховної Ради кожної ночі. Все чого ми вимагаємо, це дотримання  депутатами Конституції та законів України. 

 

  7 Лютого 2013 +Коментар | подобається