Останні події

Нове «покращення» від Василя Онисимовича Дзядуха або Чи не пора новенцям пересідати на велосипеди?

 

Не так давно зміни графіку руху на маршруті № 274 призвели до прогнозованого та зрозумілого обурення жителів селища Нового, які змушені тепер вистоювати по півгодини на зупинках, щоб дочекатись автобуса. Проте, як виявилось, це був лише перший крок до нового «покращення» життя новенців. Наступним на шляху до світлого майбутнього стало прийняття 30 січня на засіданні виконавчого комітету Кіровоградської міської ради змін до чинної мережі автобусних маршрутів громадського користування.

            Звичайно, зміни торкнуться всіх кіровоградців, адже нова мережа кардинально міняє підхід до міських перевезень. Як запевнив перший заступник міського голови Василь Дзядух, «усі пропозиції та зауваження населення і перевізників було взято до уваги». Можливо, шановного Василя Онисимовича ввели в оману, проте сумнівно, що нова мережа задовольнить бодай частину населення Кіровограда. Почати можна з того, що вже через два тижні, а саме стільки дали робочій комісії для опрацювання пропозицій та внесення змін, ми не побачимо таких популярних маршрутів, як №№ 1, 50, 120, 10, 103, а інші (№№ 5, 8, 21) буде зміненено. Стосовно №№ 1, 50, 120, то на них заплановано вивести великогабаритні автобуси, які дублюватимуть маршрути №№ 1 та 50.

Не розмірковуватиму про доцільність введення даної системи, проте про зупинки за вимогою можна буди забути, це вже точно. І якщо більшість кіровоградців хоча б може зробити вибір на користь того чи іншого маршруту, то от жителі селища Нового такої можливості не мають. Звичайно, 274-ий залишили, проте документ, який прийняли наші посадовці, інакше як знущанням над новенцями назвати, на жаль, неможливо. У новій, затвердженій, мережі автобусних маршрутів громадського користування можемо побачити, що селищу Новому залишено три великогабаритних автобуси та 25 маломістких маршруток, які не курсуватимуть у пікові години. Вельми цікава пропозиція, особливо якщо зважати на той факт, що на території селища проживають близько 10 тисяч його мешканців, половина з яких щодня їздить в інші мікрорайони обласного центру на навчання, роботу чи просто по закупи. Викликає здивування те, яким чином, за задумом посадовців, три автобуси пасажиромісткістю до ста осіб кожен (це за умови. що автобус «затрамбований» до стану, коли люди при відкриванні дверей починають випадати з транспортного засобу) зможуть від 6:30 до 8:30 вивезти більш ніж тисячу осіб. А саме така кількість новенців щодня зранку виїздить із селища. Додам також (для тих, хто ніколи не бував у селищі Новому), що дорога в один бік займає близько 40 хвилин. Думаю, що з подібною простою арифметикою впораються навіть учні початкових класів. Постає логічне питання про те, що ж стало причиною прийняття такого рішення: елементарна безграмотність чи свідоме саботування?

            По коментар з приводу прийняття нової транспортної мережі ми звернулись до заступника голови Новенської селищної ради Анатолія Леги.

– Анатолію Анатолійовичу, на засіданні виконавчого комітету Кіровоградської міської ради 30 січня голова Новенської  селищної ради Ольга Мельник заявила, що запланована в новій мережі автобусних маршрутів громадського користування кількість автобусів маршруту № 274 є недостатньою, проте рішення про прийняття нової мережі все ж було прийняте. Чи планує селищна рада якимось чином реагувати на це?

– Звісно. Депутати Новенської селищної ради підготували, зокрема, листи-звернення до Кіровоградського міського голови Олександра Саінсуса, до голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка, до начальника міського управління розвитку транспорту та зв’язку Ольги Гонтар. Ми відстоюватимемо позицію жителів селища Нового, бо планована кількість транспортих засобів фізично не спроможна задовольнити наші транспорті потреби, а також такі ж потреби всіх кіровоградців.

– Чи маєте Ви певні альтернативи, пропозиції до виконавчого комітету Кіровоградської міськради?

– Давайте міркувати логічно. Замість маршрутів №№ 50 та 1 створюють два нові маршрути – №№ 100 та 101, автобуси на яких їхатимуть тим же шляхом, що й на вищевказаних маршрутах, з однією лише відмінністю – туди запускають великогабаритні автобуси. Це, звісно, піде на користь міському транспортному сполученню, проте давайте не забувати, що, крім цього, в дані райони ходитимуть автобуси ще декількох суміжних маршрутів, а також тролейбусний транспорт як альтернатива автобусному.

Новенцям же, на жаль, вибирати немає з чого, бо альтернативний транспорт на маршруті № 274 відсутній. Тож чи не було б логічним прибрати хоча б частину великогабаритного автотранспорту з фактично накладених однин на одного маршрутів (чинний 150-ий та нові 100-ий і 101-ий) та повернути його на маршрут № 274? Вважаю, що це було б оптимальним варіантом.

Проблема ще й у тому, що на даний час поїздка до селища Нового коштує 2 грн 50 коп., і це в автобусі місткістю близько 90 осіб, в який протягом усього маршруту нечасто заходять нові пасажири. Це зумовлено доволі коротким та прямим напрямком руху автобуса від в’їзду в місто і до площі Богдана Хмельницького та навпаки. Що ж до маршрутних таксі, тобто маршруток, то основний заробіток вони мають саме від частої зміни пасажирів, що внаслідок довжини маршруту можуть повністю заповнювати транспортний засіб тричі, а то й більше разів. У зв’язку з вищесказаним виникає питання: яку ж ціну виставлять перевізники-маршрутники за свої послуги, зважаючи на фактично нульову заміну пасажирів протягом усього маршруту № 274? П’ять гривень, сім чи, можливо, усі десять? Це питання наших кіровоградських посадовців чомусь не зацікавило, так само як і проблеми десятитисячного селища Нового. 

 

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Лісниченко Павло

 

  5 Лютого 2013 +Коментар | подобається