Останні події

Вільна wi-fi-зона: міф чи реальність

Сьогодні, як завжди, їдучи в автобусі маршруту № 274 на роботу, зауважив дивні наліпки «Безкоштовна wi-fi- зона» на боках транспортного засобу.

Це спостереження зацікавило та нагадало про подібні надписи й на деяких тролейбусах, а також автобусах, що курсують 150-им маршрутом. Вирішивши скористатись благами цивілізованого світу, радісно ввімкнув пошук точки доступу wi-fi на своєму телефоні і нічого не сталось. Жодних доступних підключень. Щоб зайвий раз не турбувати даремно кондуктора з розпитуваннями про причини відсутності вільного доступу, я пересів на 150-ку, навмисно дочекавшись автобуса з тими ж наліпками, що рекламували доступний wi-fi. Як, мабуть, ви вже здогадались, ефект той же – нульовий.

Покопирсавшись у памяті та бездонних нетрях Інтернету, я знайшов-таки інформацію про те, що дану ініціативу розпочав патронувати колишній перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов ще в травні 2012 року. Згідно з інформацією, розміщеною Олександром Сергійовичем у своєму блозі (потім її було розтиражовано в засобах масової інформації міста та деяких всеукраїнських виданнях) 28 квітня, у Кіровограді було протестовано та запущено першу публічну wi-fi-зону на площі Кірова.

Ішлося про те, що точки доступу створюють не лише в місцях відпочинку, а й у громадському транспорті. До нововведення долучився, не без втручання обласного керівництва, генеральний директор ТОВ «Єлисаветградська транспортна компанія» Валерій Гросул, який сказав: «Сучасні молоді люди, як правило, мають відповідні гаджети, що дають змогу їм користуватися послугою Інтернету, наприклад, дорогою до навчального закладу, додому. Таким чином, ми хочемо збільшити наповнюваність нашого транспорту саме платоспроможними категоріями пасажирів».

Ідея, звичайно, цікава, проте неперспективна, основна маса пасажирів тролейбусів – покоління «за 50», яким wi-fi, у принципі, ні до чого. Та й будьмо реалістами, згадаймо останню поїздку тролейбусом. Сподобалось? Отож-бо. І справа тут зовсім не в комфортності транспортного засобу (над її підвищенням працюють), а в елементарній повільності та наповненості тролейбусів до такого стану, коли проїхати декілька зупинок і не почути вїдливих зауважень від бабусь про те, що ви когось зачепили, просто неможливо. Однак я вирішив бути неупередженим та протестувати нову послугу вільного wi-fi. Результат, на жаль, той же, що й в автобусах 274-го та 150-го маршрутів, – точка доступу відсутня.

Розчарувавшись у транспорті, що не виправдав моїх сподівань щодо доступності Інтернету, попростував до площі Кірова, сподіваючись хоч там отримати таку широко розрекламовану послугу. Проте, мабуть, сьогодні не мій день: жодної точки доступу я там не знайшов, як не шукав. Виникає питання: так куди ж було викинуто кошти платників податків? Адже фінансування даних проектів, частково у транспорті та повністю на центральній площі міста, ішло з обласного бюджету. Звичайно, можна припустити, що у зв’язку зі своїм переїздом до Києва Олександр Шаталов згорнув усі свої розрекламовані проекти та реалізовуватиме їх уже у столиці. Проте видається, що це малоймовірно. І означає просту відсутність даних послуг. Адже одна справа – анонсувати та ввести на тиждень якийсь дороговартісний проект, а інша – доводити його доцільність та знаходити кошти на підтримання. Тож поки, на жаль, вільний wi-fi на вулицях та в громадському транспорті нашого міста є лише проектом. Будемо сподіватися, що лиш поки що.

 

P. S. Анонсована тим же Олександром Шаталовим вільна wi-fi-зона в Кіровоградському державному педуніверситеті теж, до речі, не функціонує. 

 


Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Лісниченко П.Ю.

  24 Січня 2013 +Коментар | подобається