Останні події

Суди Кіровоградщини очима кіровоградців

 

Сьогодні, 22 січня 2013 року, відбувся круглий стіл «Суди Кіровоградщини очима кіровоградців», під час якого було представлено результати досліджень якості роботи судів Кіровоградської області з погляду їх відвідувачів. 

Дослідження проводили експерти громадської організації «ТОРО» (Transparency International Україна) у межах реалізації програми «Опитування громадян щодо їх задоволеності якістю функціонування судів з використанням карток громадського звітування» за підтримки проекту Агентства США з міжнародних відносин (USAID) «Справедливе правосуддя».

Як зазначила модератор круглого столу, аналітик громадської організації «ТОРО» (Transparency International Україна) Алла Волошина, таке опитування проводять в Україні з 2009 року, цьогоріч у ньому було задіяно 34 суди з 13 областей України. Робота тривала в декілька етапів шляхом погодження карток опитування, що в кінцевому варіанті нараховували 58 запитань, та вже фактичного запровадження опитування серед учасників судових проваджень.

Кіровоградська область уперше долучилась до даного проекту, проте була представлена достатньо масово – пятьма судами:

– Апеляційний суд Кіровоградської області;

– Ленінський районний суд міста Кіровограда;

– Кіровський районний суд міста Кіровограда;

– Кіровоградський районний суд Кіровоградської області;

– Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Загалом, респонденти доволі високо оцінили роботу судів, оцінивши роботу суддів.

Найкращі показники – в Апеляційного суду Кіровоградської області та Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області. Даний факт неабияк здивував голову Апеляційного суду Володимира Івановича Мельника, оскільки, за його словами, чи не половина всіх скарг на роботу суддів надходить саме на працівників з Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області. Сам же Володимир Іванович доповів про заходи, запроваджені після та під час проведення перевірки, зокрема про призначення нового керівника апарату Апеляційного суду Кіровоградської області Тетяни Олегівни Карауш, створення Служби особистого приймання громадян, проведення поточного ремонту, виділення додаткових місць для очікування тощо. З подібними доповідями виступили й представники інших судів.

Підбиваючи підсумки проведеної роботи, Алла Волошина розповіла, що найбільш поширеними рекомендаціями стали необхідність забезпечення доступу до приміщень людей з обмеженими можливостями та збільшення місць для очікування та підготовки документів.

Судді ж звертали увагу на недостатність державного фінансування, для прикладу було згадано Ленінський районний суд міста Кіровограда, що змушений функціонувати на декількох поверхах колишнього готелю «Україна».

Після обговорення прозвучало декілька пропозицій, які представники судів області сприйняли начебто позитивно. Це – необхідність проведення на постійній основі відкритих семінарів, брифінгів, круглих столів, обговорень за участі представників судової гілки влади, а також представників громадських організацій та просто небайдужих жителів міста та області; необхідність розміщення на офіційних сайтах судів адрес і номерів телефонів громадських організацій, що надають юридичні консультації, завдяки чому підвищуватиметься юридична обізнаність громадян.

Висловлюємо надію, що проведене дослідження посприяє вдосконаленню роботи судів та підвищенню рівня довіри громадян України до судової влади загалом та судів і суддів області зокрема.

 

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Лісниченко П.Ю.

 

 

 

  22 Січня 2013 +Коментар | подобається