Останні події

Ігор Вірієнко відзвітував за роботу ДПС у Кіровоградській області за 2012 рік

 

На початку 2013 року всі міністерства та відомства  підбивають підсумки року, що минув. Не стала винятком і Державна податкова служба в Кіровоградській області, що зовсім недавно увійшла до щойно створеного Міністерства доходів і зборів України. А 17 січня голова ДПС у Кіровоградській області Ігор Вірієнко провів прес-конференцію для підбиття підсумків торішньої діяльності податківців.

Прес-конференцію Ігор Станіславович розпочав з привітання всіх присутніх з новорічними та різдвяними святами, налаштувавши таким чином журналістів на позитив (хоча дещо зіпсував враження через свої висловлювання виключно російською мовою). Подальші його слова були інформативнішими, проте не менш позитивними. Згідно з офіційними даними, прогнозні показники виконано на 107,5%, що дало надходжень до державного та місцевого бюджетів у розмірі 2 млрд 360,1 млн грн. 2012 року в усіх районних центрах області було відкрито сервісні центри з обслуговування платників податків, зменшилась кількість перевірок, збільшився (до 80%) відсоток добровільної сплати податків.

Загалом, рік видався, на диво, позитивним, тим паче, що Указом Президента України № 726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України. Все начебто дійсно добре, а проте….

Останнім часом фермери області стали отримувати дивні листи з податкової інспекції з вимогою пояснення вчинення тих чи інших господарських операцій та надання цілої низки супровідних документів. Відмова від надання чи невчасне надання таких пояснень призведе до проведення позачергової перевірки. На запитання заступника головного редактора видання «Україна-Центр», члена Ради Кіровоградської міської організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Генадія Рибченкова стосовно причин появи подібних листів та перевірок шановний Ігор Станіславович, на жаль, конкретної відповіді не надав, зазначивши, що податківці таким чином нівелюють можливі негативні наслідки від даних операцій для третіх осіб.

Прокоментувати введення з 1 січня 2013 року норми податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб, обкладатиметься податком, головний податківецьобласті відмовився, аргументуючи це новизною даної норми та недостатньо відпрацьованим механізмом її введення в дію, пообіцявши найближчим часом провести окрему прес-конференцію з даного питання. 

Так само без відповідей було залишено запитання стосовно новоствореного Міністерства доходів і зборів України, а саме його повноважень, функцій, вирішення кадрових питань тощо. Інформацією з даного питання обіцяно поділитися вже після 24 січня, коли новопризначений міністр Олександр Клименко представить концепцію нового міністерства. «Не хотілось би надавати будь-яку інформацію до офіційного оголошення концепції з вуст Олександра Клименка», – прокоментував ситуацію Ігор Вірієнко.

Загалом, на жаль, крім заготовленої статистики та цифр, отримати ще якусь інформацію було доволі важко. По коментарі щодо озвучених даних ми звернулись до депутата Кіровоградської міської ради, у недалекому минулому підприємця, Дмитра Хоха. 

– Дмитре Віталійовичу, на Вашу думку, чи відповідає дійсності інформація, оприлюднена головою ДПС у Кіровоградській області І.С. Вірієнком, чи це чергове окозамилювання?

– Стосовно цифр, важко говорити про правдивість чи неправдивість даних, оскільки податкова й далі залишається доволі закритою структурою. Питання в іншому: яким чином було отримано дані показники? Зменшення кількості перевірок вважаю стовідсотковою фікцією. На жаль, ми досі не відійшли від системи біганини за показниками. Якщо службовцеві поставлено завдання зібрати 50 тисяч податкового збору, то він його збере. Яким чином – не важливо, бо в іншому випадку отримає догану.

– Чи вважаєте Ви, що об’єднання двох доволі неподібних служб, податкової та митної, під «крилом» одного міністерства принесе позитивні зміни для української економіки?

– Перш за все, це викличе масові скорочення, що є вельми значним мінусом. Тим паче, що звільнення очікує на працівників всіх, без виключення, рівнів, тож невдоволення та певного негативу не уникнути. Що ж до діяльності самого міністерства,то на даний час ми маємо лише «голий» Указ Президента України, фактично ж обидві служби працюють у звичному режимі, очікуючи офіційного оприлюднення концепції Міністерства доходів та зборів України. Чекаємо цього й ми.

 

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Лісниченко Павло

 

 

 

  18 Січня 2013 +Коментар | подобається