Останні події

«Здай кров – урятуй людину!»

Понеділок, як відомо, день не з простих. Початок робочого тижня, та ще й після стількох свят Багато хто з кіровоградців мріяв просто полежати на дивані, проте Кіровоградський осередок Молодіжного крила Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» вирішив цього дня нагадати жителям та гостям міста про небайдужість до долі ближніх, організувавши акцію «Здай кров – урятуй людину!».

Ті, що стикалися з непростою ситуацією з банком крові в Кіровограді, мабуть, пам’ятають, як важко віднайти ту чи іншу групу чи резус-фактор через відсутність крові необхідної групи. Інколи затримка на добу, а то й на годину може вартувати комусь життя. Згідно з офіційною статистикою, наведеною Міністерством охорони здоров’я України, для забезпечення донорською кров'ю всіх хворих, які цього потребують, потрібно 30–40 кровоздач на одну тисячу населення, а їх на сьогодні – 16 на тисячу населення. Відповідно ж нормам Всесвітньої організації охорони здоровя, запас крові на душу населення має складати не менше 15 мл. В Україні загалом цей показник тримається на позначці 8–8,5 мл, а на Кіровоградщині – 7,5–8. Ситуація ускладнюється доволі низьким рівнем обізнаності населення стосовно донорства та процедури його здійснення.

«Ми не маємо наміру робити з акції піар. Кожен, хто сьогодні прийшов до Кіровоградської обласної станції переливання крові, не лише допоміг наповнити  банк крові, а й, можливо, урятував чиєсь життя, витративши при цьому 20 хвилин свого часу й 300 грамів власної крові», зазначив один з організаторів акції Дмитро Тітов.

«Якщо бути точним, то такий об’єм крові гарантує порятунок життя аж трьом людям. Завдяки донорству відбувається активізація системи кровотворення – клітин червоного кісткового мозку – і стимуляція імунітету, організм омолоджується внаслідок стимуляції кровотворення, самооновлення організму», – підтримав думку Дмитра завідувач донорського відділення Вадим Чернишов.

            Ініціативу молоді підтримали як однолітки, що відгукнулись на заклик у соціальних мережах, так і старше покоління, що дізналось про акцію від знайомих та друзів. Закликаємо й інших мешканців та гостей Кіровограда приєднатись до здачі крові та перетворити акцію на традицію здорового донорства, що врятує не одне людське життя.

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Лісниченко Павло

  14 Січня 2013 +Коментар | подобається