Останні події

Рейдерство Кіровоградської ОДА

 

Учора, 16 грудня 2012 року, кіровоградські активісти партії «УДАР Віталія Кличка», на чолі з першим заступником обласної організації партії Козубом Ігорем Борисовичем, приєдналися до близько сотні вірян та активістів для чергування біля Володимирівського храму, що в Новоархангельську, очікуючи силового захоплення церковної споруди представниками Московського патріархату.

П’ятого грудня єпископові Кіровоградському і Голованівському Марку (Українска православна церква Київського патріархату) було повідомлено про розпорядження голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна від 30 листопада 2012 року за №729-р про зміну юрисдикційної приналежності громади Київського патріархату шляхом переведення її у Московський патріархат. Релігійна громада не забарилася з реакцією та звернулася з позовом до Кіровоградського окружного адміністративного суду щодо оскарження дій і розпоряджень чиновників Кіровоградської ОДА.

У той же час в оприлюдненому на офіційному сайті ОДА розпорядженні №729-р від 30 листопада за підписом заступника голови Кіровоградського ОДА Віктора Серпокрилова "Про реєстрацію статутів релігійних громад, реєстрацію статутів релігійних громад в новій редакції (Долинський, Бобринецький, Знам'янський, Новоархангельський, Олександрійський і Онуфріївський райони)" йдеться про реєстрацію статуту храму Святого Володимира, представленого управлінням внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю, у новій редакції у зв'язку з переходом релігійної громади УПЦ Київського патріархату смт Новоархангельськ під юрисдикцію УПЦ Московського патріархату. На якій підставі громада була переведена до іншого патріархату, в документі не зазначається.

Завідувач сектора у справах національностей та релігій управління внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Сторчаус повідомив, що Новоархангельський храм Святого Володимира переведений під юрисдикцію іншого патріархату на підставі рішення зборів релігійної громади.

Дивним видається той факт, що жодних зборів за останній місяць не проводили, оскільки, зі слів єпископа Марка (УПЦ КП), парафіяльні збори збирає настоятель, який їх же і очолює, а жодних подібних заходів проведено не було. Це підтверджують як віряни, що прийшли підтримати й захистити храм в цей нелегкий для нього час, так і настоятель храму отець Ілля, що, з його слів, дізнався про буцімто проведені збори лише з офіційного сайту Кіровоградського ОДА.

13 грудня, під час проведення Синоду єписопів УПЦ КП, голові церкви Патріарху Філарету було доручено звернутися до Президента України Вітора Януковича з листом. У ньому єпископи запропонували викласти протест проти незаконних дій Кіровоградської ОДА і просити главу держави втрутитися в ситуацію й захистити права вірян Київського патріархату. Як бачимо, ситуація ускладнюється прямим втручання голови ОДА Сергія Ларіна, що не може не насторожувати.

Суд розпочне розгляд справи стосовно протистояння церкви та обласної влади вже у вівторок, 18 грудня. Сподіваємося на позитивне для Київського патріархату та громади Новоархангельська вирішення ситуації.

Вчорашнє чергування пройшло без інцидентів, проте як надалі розвиватимуться події важко зпрогнозувати. Наразі ж закликаємо всіх небайдужих долучитись до відстоювання Святоволодимирівського храму. 

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

Лісниченко Павло


 

  17 Грудня 2012 +Коментар | подобається