Останні події

Інформаційний семінар з питань нових процедур реєстрації організацій громадянського суспільства

 

Учора, 6 грудня 2012 року, представники Кіровоградської обласної та міської організацій партії «УДАР Віталія Кличка» Ярослав Безменов та Павло Лісниченко взяли учать в інформаційному семінарі з питань нових процедур реєстрації організацій громадянського суспільства, що пройшов у приміщенні Управління МВС в Кіровоградській області.

Захід відбувся в партнерстві з Державною реєстраційною службою України, Громадською радою при Державній реєстраційній службі України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності (Великобританія). Даний семінар став четвертим та одним з п’яти, які проводять на території України для ознайомлення громадськості з текстом та нововведеннями Закону України «Про громадські об’єднання», що набуває чинності з 3 січня 2013 року. На Кіровоградщині семінар зібрав близько вісімдесяти делегатів із семи областей України, а саме: Черкаської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Дніпропетровської, Херсонської та, звісно, Кіровоградської.

Програма семінару,тривалість якого склала вісім годин (з перервами на каву та обід), була настільки насичена інформацією, наскільки це взагалі можливо. Для зручності слухачів семінар-лекцію було розділено на чотири блоки:

1.      «Нові підходи в реалізації права на свободу обєднання у громадські організації. Утворення громадського обєднання».

2.      «Реєстрація та повідомлення про утворення громадського обєднання».

3.      «Повідомлення про зміни керівних органів, статуту, місцезнаходження громадського об’єднання, припинення громадського об’єднання».

4.      «Правова допомога громадським організаціям та їхнім спілкам у виконанні прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про громадські обєднання».

Прозвучали усні доповіді та відбулося обговорення проблематики, делегати отримали диски з матеріалами інформаційного семінару, друковане дослідження на 335 сторінках з питань національних та міжнародних механізмів фінансування громадського суспільства, а також міжнародних заходів зміцнення довіри між державоюі громадським суспільством та витяг із Закону України «Про громадські об’єднання» зі зразками документів (протоколи, реєстри, відомості, реєстраційні картки). Доповідачами на семінарі були не лише представники державних органів влади та координатор проектів ОБСЄ в України, а й представники громадських організацій, що дає змогу з упевненістю вказати на високий рівень проведення заходу. Зацікавлені особи можуть ознайомитись з повним текстом нового Закону за даним посиланням. Ті ж, кому важливий не так текст,як нововведення, будь ласка, читайте:

1.      Скасовано територіальні обмеження діяльності.

2.      Зменшено мінімальну кількість засновників.

3.      Засновниками громадських обєднань можуть бути юридичні особи.

4.      Захист інтересів усіх громадян. Ліквідовано норму, яка дозволяла громадським організаціям захищати лише інтереси своїх членів, тепер громадські об’єднання можуть захищати будь-які права і свободи та сприяти задоволенню суспільних інтересів.

5.      Право здійснювати підприємницьку діяльність.

6.      Доступ до Єдиного реєстру громадських обєднань .

7.      Безкоштовна реєстрація.

8.      Термін реєстрації – 7 робочих днів.

9.      Спрощення реєстрації.

10.  Скасування державного контролю статутної діяльності.

Варто також зазначити, що законодавці нарешті дослухались до громадськості та здорового глузду встановивши 5-тирічний строк приведення установчих документів громадських організацій, які вже діють, до норм нового Закону.

Підбиваючи підсумки з усього сказаного, можна констатувати, що семінар було підготовлено та проведено на високому рівні та, що новий Закон дійсно спрощує роботу і реєстрацію громадських об’єднань. Для виправлення недоліків та недоопрацювань є ще 5 років, тож ознайомлюйтесь, вичитуйте, коментуйте.

 

Прес-секретар Кіровоградської обласної організації

Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»

    Лісниченко Павло

 

  7 Грудня 2012 +Коментар | подобається