Останні події

Вчителі Устинівського району отримали зарплати, менші за мінімальні

 

До обласної організації політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» надійшов ряд скарг від працівників освіти Устинівського району. Справа в тому, що більшості освітян району перед Днем учителя видали заробітну плату в розмірі від 600 до 800 гривень, тобто меншу за мінімальну. Вчителі, які, до речі, працюють на повну ставку, просто обурені таким ставленням до себе, тим паче напередодні Дня вчителя.

Такі випадки, стверджують освітяни – не рідкість. Так, наприклад, зарплату за серпень вчителі загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів отримали у вересні разом з авансом. Деякі технічні працівники однієї зі шкіл району взагалі за вересень зарплат не отримали, а за серпень – їм заборгували по 200 гривень.

У телефонній розмові з журналістами начальник Устинівського районного відділу освіти спростувала усі скарги та заявила, що зарплату вчителям виплатили у повному обсязі. Однак освітян району відверто дивує такий «повний обсяг» отриманих коштів. Від громадян уже надійшли скарги на гарячу лінію Ларіна, у регіональні ЗМІ та в обласну організацію «УДАРу». Вчителі шукають справедливості скрізь.

«На одній з нарад, - коментує вчитель однієї зі шкіл району, що забажав залишитися невідомим,  - начальник відділу освіти сказала, щоб ми не панікували і зарплату за місяць отримаємо в аванс на наступний. Це звичайнісіньке свинство, не інакше. Свинство влади по відношенню до освітян. Крім того, головний бухгалтер відділу освіти у приватній розмові зізналася, що гроші в казначействі були на виплату повних зарплат, але потім «кудись пішли» , і їй довелося нараховувати виплати з розрахунку тієї суми, що лишилася».

«На День вчителя влада знову показала своє ставлення до нас. Вчителі забезпечують майбутнє нації – і в цьому немає перебільшення. Такий цинізм влади не тільки псує свято – він підриває дух народу. Голодний вчитель не зможе навчити дитину вічним цінностям, так само як голодний солдат не захистить країну. Необхідно кардинально змінити ставлення держави до питань освіти. Професія учителя має бути однією з найпрестижніших в Україні. Ми вимагаємо від органів влади негайно провести оплату вчительської праці в повному обсязі. Довго цього терпіти не будемо», - заявив Костянтин Ліщенко, кандидат в народні депутати по 103-му виборчому округу від «УДАРу Віталія Кличка» під час зустрічі з виборцями.

 

  10 Жовтня 2012 +Коментар | подобається