Останні події

Опалення по-гайворонськи

 

З наближенням опалювального сезону все гострішими видаються невирішені обласною та місцевою владою проблеми базового рівня.

            Одразу два рішення вищих інстанцій ставлять під питання повноцінне опалення мешканців області. Так, введення в дію постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 15.06.2012 року № 750 «Про затвердження змін до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» може залишити жителів Гайворонського району без тепла, адже більша частина району не газифікована. Вказана постанова вводить ліміт на споживання електроенергії 1800 квт/год у місяць, що потребує щомісячно додаткових витрат у сумі 3900 грн., при цьому сума витрат за весь опалювальний період дорівнюватиме 20 тис. грн. Жителі Гайворнського району дуже занепокоєні цим, адже альтернативи електроенергії в них немає і в разі відсутності вирішення вказаної проблеми вони залишаться без опалення в осінньо-зимовий період.

            Обласна влада не має рішення і навіть не має проекту рішення цього питання, тому «задля запобігання загостренню соціальної напруги, постійною комісією було вирішено звернутися до Президента України і голови НКРЕ України із проханням посприяти у розв\\\'язанні цієї актуальної проблеми».

            Ідентична ситуація склалася і в обласному центрі. Тут почали лунати чисельні скарги щодо заборони використання у новому опалювальному сезоні застарілого газового обладнання. Адже повноцінна заміна такого застарілого обладнання, яка мала логічно витікати з вказаного рішення не відбувається. Традиційно, при відсутності конкретного рішення, перший заступник голови обласної ради О. Шаталов «запропонував створити робочу групу з фахівців профільних управлінь, контролюючих інстанцій, облгазу, які спільно шукатимуть варіанти вирішення проблеми». Обов’язки щодо встановлення нового газового обладнання обласна влада бере на себе лише по відношенню до соціально вразливих верств населення.

            «Влада знову доводить, що її «конкретні справи» – не більше ніж голослівні заяви непрофесіоналів. Існуючі проблеми потребують негайного вирішення. Холоду в домівках чиновників не буде, а холод в домівках людей їх просто не обходить, як видно з «діяльності» керівництва області. В Гайворонському районі. Наприклад, чудовою альтернативою електроопаленню стали б геліоколектори, запропоновані Максимом Кідруком», коментує кандидат в народні депутати по 101-му виборчому округу Олег Діденко.

 

  16 Вересня 2012 +Коментар | подобається