Останні події

Суд визнав агітацію губернатора-регіонала законною

 

13 вересня постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду було відмовлено в задоволенні позову політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Ларіна Сергія Миколайовича.

            Претензії «УДАРу» стосувалися передвиборчої агітації, розміщеної в газеті «21-ий канал» за 6 вересня 2012 року. На агітматеріалі, надрукованому в газеті, фото Сергія Ларіна розміщено поряд з портретами п’ятьох кандидатів від Партії регіонів по мажоритарних округах Кіровоградщини та назвою «Команда Ларіна – єдина команда» і символікою Партії регіонів. Таким чином на думку «УДАРу», голова ОДА як посадова особа органу державної влади в Україні надав привілеї, поставився нерівно та упереджено до інших кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих по виборчих округах №№99–103.  

            Суд визнав такий агітматеріал законним, оскільки голова Кіровоградської облдержадміністрації, надаючи згоду на розміщення політичної реклами (що не заперечувалось у судовому засіданні), діяв як голова обласного осередку політичної партії «Партія регіонів», а, отже, закону не порушував.

            Те, що Сергій Ларін асоціюється у жителів області передусім як губернатор, залишилося поза увагою. Цікавим є також факт, що цього ж дня, в рішенні цього ж суду, однак іншим суддею, щодо цього ж агітматеріалу (позов був поданий проти чотирьох кандидатів-держслужбовців, які, на думку «УДАРу», використали фото Ларіна) твердження про те, що Сергій Ларін розміщений на агітації як держслужбовець приймається апріорі, про що сказано в рішенні суду: «…суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду питання про порушення відповідачами приписів статті 74 Закону в контексті опосередкованого використання голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Ларіна С.М. в передвиборчій агітації».

            Таким чином, практично не визнаючи Сергія Ларіна за голову ОДА, суд фактично дозволив використання посадових осіб, їх зображень, тощо в передвиборчій агітації партій. Тепер кожна політсила може на власний вибір використовувати своїх посадовців в рекламі своїх кандидатів і себе, головне – твердити про те, що на фото, наприклад, не голова адміністрації, а скромний член якої-небудь партійної організації. 

 

  15 Вересня 2012 +Коментар | подобається