Останні події

Люди платять і мовчать…

Рішенням Знам’янської міської ради ліквідовано комунальне підприємство теплових мереж, яке забезпечувало теплом житлові будинки, дитсадки, школи, інші заклади. І понад дві сотні квартир, де ще не встановили автономне опалення, теж лишились без тепла. Не кожен в змозі обладнати опалення, бракує коштів. Малозабезпеченим влада надала котли, решта не отримала й цього. Але ж на решту обладнання, на оплату робіт грошей піде немало. При всіх перевагах автономного опалення коштує це «задоволення» тисячі!

До опалювального сезону лишилося мало часу. Тому і посадові особи, і громадяни міста, боячись лишитися без тепла, звертаються до громадської приймальні політичної партії «УДАР» Віталія Кличка за роз’ясненнями та допомогою. Вони мають угоди на надання послуги теплопостачання, які ніхто не розривав. Жителі міста виконують свої обов’язки в повній мірі, сплачуючи за теплопостачання.

«Відповідно до Закону України «Про теплопостачання» саме держава забезпечує захист прав і інтересів споживачів. Визначено цим законом і права та основні обов\'язки споживача теплової енергії. І виявляється, споживач теплової енергії має право на відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав, у разі виконання ним своїх зобов\'язань відповідно до договору» - наголосив Олександр Мороз, кандидат в народні депутати по 102 округу від партії «УДАР Віталія Кличка».

За Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад є виконання делегованих повноважень, зокрема, управління об\'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню. І, звичайно ж, здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.

«Усе просто й ясно. Мало того, що дохазяйнувалися до того, що в місті зникли котельні. Ще й замість захисту прав споживачів їх порушують. В цьому випадку людина має всі підстави звернутися з позовом до суду. Є хороші перспективи не тільки виграти справу, а й отримати компенсацію за завдані незручності. Це можливо в будь-якій країні, але не в нас. У нас – по-іншому. У нас люди платять і мовчать» - прокоментував ситуацію Олександр Мороз.

А тут ще й інша проблема. Кинулись люди встановлювати опалення – а Знам’янське управління з експлуатації газового господарства не дає дозволу на підключення до газової мережі, мотивуючи тим, що діаметр підвідної труби недостатній. І подітись людям нікуди: газове господарство – монополіст.

  31 Серпня 2012 +Коментар | подобається