Останні події

Спека. Без можливості порятунку…

 

Досить дивно, але саме четвертого липня, в розпал літнього сезону відпусток, кіровоградська обласна телерадіокомпанія вирішила дослідити готовність міських пляжів до купального сезону. Ми спробуємо допомогти колегам коротким оглядом цього важливого елементу туристичної інфраструктури міста.

Зараз, коли середня температура коливається в межах 27 °С , просто рятівним для кіровоградців був би пляж. Справді, проблема в тому, що «був би», але його немає. За інформацією інтернет-видання «Кіровоград. Коментарі», на території області станом на 2011 рік залишилося всього 16 діючих пляжів (порівняймо, у 2005 році їх було аж 26). У межах міста офіційно не діє жоден пляж.

Досить часто у таких випадках журналісти посилаються на санепідемстанцію. Мовляв, саме неналежна якість води у наших чотирьох річках не дозволяє кіровоградцям на повну насолоджуватися літнім відпочинком.  Головний лікар СЕС не погоджується з цим: якість води є лише одним з факторів тотальної заборони на купання. Основна проблема ­­- відсутність обладнаних пляжів. Не вистачає елементарних роздягалень та туалетів. Санепідемслужба тільки розводить руками: вся надія на діючу владу.

А що ж влада? Ще десятого квітня цього року облдержадміністрація зобов’язала міського голову протягом двадцяти днів упорядкувати пляжі. Як бачимо, Олександр Саінсус із завданням не впорався. Три основні місця відпочинку – Новомиколаївка, Ковалівка, та парк Перемоги – не готові до пляжного сезону. За інформацією видання «Утренний город», місцева влада разом з ТОВ «Саладін» займається облаштуванням Новомиколаївського  пляжу, однак точної дати завершення робіт немає. Саме ж товариство-упорядник, як нам вдалося дізнатися з мережі  інтернет, зареєстровано в Києві й займається реалізацією різного типу воріт, дверей, жалюзі та парканів, а також здійснює котеджне будівництво, ремонт металопластикових вікон, проектування й будівництво дачних будиночків, різного роду житла тощо. Про пляжі – ні слова. Хоча,  хто зна: можливо, «Саладін» - універсальна компанія і облаштувати пляж для них не є проблемою.

Це ж саме ТОВ має давні контакти з міською радою: нам вдалося знайти рішення господарського суду від  19 липня 2010 року за позовом прокурора м. Кіровограда в інтересах держави, в якому на стороні відповідача – Кіровоградської міської ради, виступає і ТОВ «Саладін». Господарський суд Кіровоградської області  визнав незаконним один з пунктів рішення міськради про регулювання земельних відносин.

Однак нас, кіровоградців, контакти влади і підприємців у шалену спеку цікавлять мало. Ми просто рвемося з тісних офісів і розпечених квартир до найближчої водойми, не дивлячись на те, обладнана вона  відповідним чином чи ні. У шалену спеку ми відпочиваємо, ризикуючи своїм здоров’ям та навіть життям. Ми чекаємо поки влада зробить щось для нас, відпочивальників. А влада? Влада, мабуть, чекає осені, дощів і холодів, коли ніхто й не подумає лізти в холодну воду.

Голова Кіровоградської обласної організації партії «УДАР» Анатолій Ревенко наголосив на необхідності швидкого вирішення цього питання. «З кожним роком кількість пляжів та інших рекреаційних зон в місті катастрофічно зменшується. Десь будуються церкви, десь ресторани. Владі вже треба займатись справою, робити щось для людей і, найголовніше, щоб наступного року ситуація не повторилась» - наголосив Анатолій Дмитрович.

 

  6 Липня 2012 +Коментар | подобається