Останні події

«УДАР» віддав шану борцям за волю України

29 квітня 2012 року, в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області відкрили пам’ятник хліборобам Соснівки та навколишніх сіл, які загинули, захищаючи врожай від більшовиків, у 1920 році. Захід відбувся в межах урочистостей, присвячених вшануванню героїв Холодного Яру.

 

Пам’ятник зведено зусиллями Холодноярської ініціативи та Історичного клубу «Холодний Яр», а ідея його встановлення належить відомому досліднику української історії Роману Ковалю. Творче втілення в граніті виконав скульптор Дмитро Бур’ян.

 

 «Я хочу сказати, що села, які знаходилися при залізниці, найбільше відчули на собі, що таке совєстська власть. Село Соснівка якраз і є одним з наших нещасних побитих і спалених українських сіл. Допекла совєтська власть хліборобам Соснівки – вони вирішили не віддавати хліб і розібрали залізницю. Не встигнувши озброїтися як слід, вони були жорстоко покарані. На полі перед Соснівкою, за свідченнями місцевих людей, було порубано в нелюдський спосіб понад 50 мешканців цього та навколишніх сіл», – заявив голова Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль.

 

Андрій Юсов, учасник Холодноярської ініціативи: «Сьогодні тут присутні душі тих, хто тоді загинув у боротьбі за свою свободу, за свій хліб, що для них було синонімом волі і країни. Ці душі чекали понад сто років для того, щоб бути гідно вшанованими на своїй землі. Я хочу попросити пробачення у тих загиблих селян від імені усієї української нації за те, що ми надовго забули про них й так довго збиралися з силами, щоби гідно їх вшанувати».

 

За його словами, відкриття цього монументу – подія не лише для Соснівки, а й для всіх людей доброї волі, що боряться за свою свободу. «Ми будемо запрошувати туристів, що приїдуть на ЄВРО-2012, відвідати цей та інші монументи, які встановлені на території Холодного Яру. Ми хочемо, щоб європейці побачили не лише країну поганих доріг і гарних жінок, а й справжню європейську націю, яка пам’ятає своє минуле й готова боротися за свою свободу сьогодні і в майбутньому», – заявив А. Юсов.

 

На відкритті пам’ятнику були присутні гості з Києва, Одеси, Кіровограда, Черкас, Луганська, Горлівки, Львова, Франківська та інших міст України. Також були присутні небайдужі до історії люди з Білорусі та Польщі.

 

Активісти  «УДАРу» відвідали урочистості і віддали шану борцям за волю України. Опісля заходу всіх бажаючих було запрошено на куліш від «УДАРівців». Спілкуючись з місцевим населенням, активістам вдалось дізнатися більше про історію села, про життя після буремних подій 1918 – 1922 років, про ставлення селян до комуністів і до нинішньої влади. Селяни досі не можуть пробачити комуністам того, що вони зробили з селом та їх предками. Та і сьогоднішню владу, у якої в прислужниках все ті ж комуністи, селяни також не сприймають. Люди нікому не ймуть віри, і бояться в чергове бути обманутими.

 

Поспілкувавшись з селянами багатостраждальної Соснівки, активісти «КВІСу» поїхали покласти квіти до пам’ятного знаку чорноліському отаманові Пилипу Хмарі.

 

«Українці мають знати та шанувати свою історію. 70 років совєтська влада намагалася стерти з нашої пам’яті криваві, але водночас героїчні сторінки нашої історії. Саме тому ми досі не можемо піднятися з колін, бо не віримо у свої сили, бо в нас відібрали історію успіху, бо довгі роки нас намагались зробити безвольними рабами, які не здатні боротися. А ми здатні! І Холодний Яр тому найкраще підтвердження» - заявив заступник голови обласної організації партії \"УДАР\" Ігор Козуб.

  30 Квітеня 2012 +Коментар | подобається